Izabela Mrochen

organizacja warsztatów, szkoleń, audyty stron wwwSearch:

Jesteś tutaj: Strona główna > Działalność organizacyjna > Studia podyplomowe

Organizowanie studiów podyplomowych

W związku z rosnącym zainteresowaniem nowymi technologiami w XXI wieku oraz międzynarodowymi standardami dostępności i użyteczności, Uniwersytet Śląski wyszedł naprzeciw nowym potrzebom rynku pracy. Dr Izabela Mrochen opracowała zakres merytoryczny studiów „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia” w roku 2013. Dwa lata później, swoje zainteresowania w dziedzinie przekładu audiowizualnego i zasad WCAG 2.0, wykorzystała w opracowaniu tematów z dziedziny narzędzi CAT oraz dostępności cyfrowej w multimediach, do nowych studiów podyplomowych „Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie„.

Włączenie cyfrowe i społeczne

Na przełomie września i października 2012 roku wyłoniły się pierwsze pomysły utworzenia studiów podyplomowych o innowacyjnej interdyscyplinarnej tematyce obejmującej dyscypliny nauki związane z informatyką, socjologią, psychologią, architekturą, sztuką i językoznawstwem. Inicjatorem nowych studiów jest dr Izabela Mrochen, która wytrwale opracowała program studiów i uruchomiła pierwszą edycję studiów w roku akademickim 2014/2015. O szczegółach przedsięwzięcia czytaj na podstronie serwisu.


Przejdź do informacji o studiach

Transl@tor

29 czerwca 2015 roku, na Wydziale Filologicznym, w budynku Neofilologii w Sosnowcu, odbył się Dzień Otwarty promujący nowy innowacyjny kierunek studiów Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Instytutu Języka Angielskiego.
28 września 2015 roku, na Wydziale Filologicznym, w budynku Neofilologii w Sosnowcu, odbył się Dzień Otwarty w formie warsztatów.


Przejdź do informacji o studiach


Powrót do góry

Żółty piktogram. Po lewej żółte koło i małe okręgi. Po prawej 2 koła.

Zmiana wielkości czcionki
Zmiana kontrastu